۷ فیلم طی دومین هفته فیلم چین در ایران اکران می شود

۷ فیلم طی دومین هفته فیلم چین در ایران اکران می شود

تهران- ایرنا- خبرگزاری شینهوا در گزارشی نوشت: هفت فیلم چینی طی دومین هفته سینمای چین در ایران که از شنبه شب در تهران آغاز شده است، به نمایش در می آید.

 

 

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، شینهوا افزود: این رویداد که به طور مشترک توسط سفارت چین در ایران و موسسه هنر و تجربه سینمای ایرانیان برگزار می شود، از ۱۶ اکتبر آغاز شده تا ۲۲ اکتبر / ۲۴ تا ۳۰ مهر/ به دو صورت آنلاین و آفلاین ادامه دارد.

«فو لی هوا» کاردار سفارت چین در ایران در مراسم افتتاحیه این مراسم گفت که مبادلات فرهنگی بین این دو تمدن باستانی به توسعه و شکوفایی تمدن جهانی کمک کرده است.

او گفت که طرف چینی آماده است تا از پنجاهمین سالگرد ایجاد روابط دیپلماتیک بین چین و ایران به عنوان فرصتی برای تقویت مبادلات بین دو تمدن و تفاهم بین دو ملت از طریق سینما استفاده کند.

جعفر صانعی مقدم مدیرعامل موسسه هنر و تجربه سینمای ایرانیان هم در این مراسم گفت: این هفته فرهنگی به منظور ترویج پیوندهای فرهنگی بین دو تمدن باستانی و با هدف توسعه صنعت سینما و افزایش سرمایه گذاری و تولید فیلم مشترک برگزار شده است.

به گفته برگزارکنندگان، فیلم های منتخبی که در این رویداد ارائه می شوند شامل فیلم های «سایه» و «بازگشت به خانه» به کارگردانی «جانگ یی مو»، فیلم “آدم کش” ساخته هو شیائو شین، “آواز ققنوس” به کارگردانی  «وو تیان مینگ»، من کسی هستم اثر  «یی تونگ شینگ» و فیلم آنیما به کارگردانی چاو جین لینگ است.

به گزارش دیگری از ایرنا، برنامه نمایش فیلم‌های حاضر در دومین دوره «نگاهی بر سینمای چین» نیز اعلام شد.

به جز فیلم فوق که در مراسم گشایش اکران شد، سایت هاشور، از فیلم‌ «بازگشت به خانه» به کارگردانی «جانگ یی مو» را در ساعت ۱۸ تا ۱۹:۴۵ و پرواز با درنا اثر «لی روی جون» را در ساعت ۲۰:۲۰ تا ۲۲ در همین روز پخش آنلاین خواهد داشت.

خانه هنرمندان روز یک شنبه ۲۵ مهر در سانس ۱۷ تا ۱۹ با فیلم آدم کش ساخته هو شیائو شین میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. همچنین سایت هاشور در این روز ۲ فیلم آواز ققنوس به کارگردانی «وو تیان مینگ» در ساعت ۱۸ تا۱۹:۵۰ و من کسی هستم اثر «یی تونگ شینگ» در ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۲:۴۰ را به شیوه آنلاین نمایش می‌دهد.

روز دوشنبه ۲۶ مهرماه فیلم بازگشت به خانه به کارگردانی جانگ یی مو در سانس ۱۷ تا ۱۹ خانه هنرمندان و ۲اثر سایه ساخته جانگ یی مو ساعت ۱۸ تا ۲۰ و آدم کش به کارگردانی هو شیائو شین ساعت ۲۰:۱۰ تا ۲۲ در سایت هاشور پخش می‌شود.

خانه هنرمندان روز سه‌شنبه ۲۷ مهرماه فیلم آواز ققنوس به کارگردانی وو تیان مینگ را در سانس ۱۷ تا ۱۹ اکران می‌کند و در همین روز ۲ فیلم پرواز با درنا اثر لی روی جون ساعت ۱۸ تا ۱۹:۴۵ و بازگشت به خانه ساخته جانگ یی مو ساعت ۲۰ تا ۲۱:۵۰ در سایت هاشور نمایش آنلاین خواهد داشت.

روز چهارشنبه ۲۸ مهر فیلم من کسی هستم به کارگردانی یی تونگ شینگ در سانس ۱۷ تا ۱۹:۱۰ میزبان علاقه‌مندان در خانه هنرمندان است و فیلم‌های من کسی هستم ساخته یی تونگ شینگ ساعت ۱۸ تا ۲۰:۱۰ و آواز ققنوس اثر وو تیان مینگ ساعت ۲۰:۲۰ تا ۲۲:۱۰ در سایت هاشور اکران می‌شود.

فیلم پرواز با درنا به کارگردانی لی روی جون روز پنج شنبه ۲۹ مهر سانس ۱۷ تا ۱۹ در خانه هنرمندان نمایش داده می‌شود و فیلم‌های آدم کش ساخته هو شیائو شین ساعت ۱۸ تا ۱۹:۴۵ و سایه اثر جانگ یی مو ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۲:۳۰در سایت هاشور قابل مشاهده است.

در روز پایانی این هفته یعنی جمعه ۳۰ مهرماه نیز فیلم آنیما به کارگردانی چاو جین لینگ سانس ۱۷ تا ۱۹ در خانه هنرمندان نمایش داده می‌شود. این فیلم هیچ اکران آنلاینی ندارد.

در دومین دوره نگاهی بر سینمای چین خانه هنرمندان هر روز در یک سانس میزبان علاقه‌مندان خواهد بود همچنین اکران آنلاین فیلم‌ها در این رویداد برعهده پلتفرم هاشور است که در ایام برگزاری هر شب ۲ نمایش خواهد داشت.

اولین دوره نگاهی بر سینمای چین در سه روز از ۲۴ تا ۲۶ مرداد ۹۷ به صورت همزمان در چند شهر ایران برگزار شد و این دومین بار است که موسسه هنر و تجربه این پروژه مشترک را با سفارت چین اجرا می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =