اژدهای شکست ناپذیر” و زنگ خطر برای آمریکا

اژدهای شکست ناپذیر” و زنگ خطر برای #آمریکا ( چاینا مورنینگ پست )

 

رسانه‌ها و تحلیلگران، پرواز اخیر ۱۵ فروند جنگنده پنهانکار چین در یک رژه نظامی را شگفت آور خواندند.

منابع خبری از پرواز انواع جنگنده‌های نیروی هوایی #چین از جمله جنگنده نسل پنجم «جی-۲۰» در یک رژه نظامی در چین گزارش دادند.

پرواز ۱۵ فروند جت جی-۲۰ در پکن به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس حزب خلق چین شگفت آور بود. این نخستین بار بود که چین این تعداد جنگنده نسل پنج را به نمایش گذاشت. در رژه سال ۲۰۱۹ این کشور تنها سه فروند جی-۲۰ را رونمایی کرد.

به گزارش فارس، «فو گیانشائو» تحلیلگر نظامی در این باره گفت که پرواز این تعداد جنگنده شگفت انگیز است. نمایش این حجم جنگنده پیشرفته بیانگر تسلط چین در فناوری ساخت اینگونه جنگنده‌هاست. به گفته این تحلیلگر نظامی، چین شمار بسیار بیشتری از این جنگنده را در اختیار دارد و در ماموریت‌های روزانه از آن‌ها استفاده می‌کند.

«سانگ یانگ پینگ» تحلیلگر دیگر نظامی نیز گفت که چین نشان می‌دهد که قادر به ساخت انبوه این جنگنده پیشرفته پنهانکار است.

نشریه «چاینا مورنینگ پست» نیز در گزارشی اختصاصی نوشت که جنگنده‌های جی-۲۰ ملقب به «اژدهای شکست ناپذیر»نقش اصلی را در نمایش هوایی چین ایفا کرد.

تحلیلگران بر این باورند که چین دستکم ۱۵۰ جنگنده جی-۲۰ به همراه دو پایگاه آموزشی در شرق و شمال چین دارد.

پکن تصمیم گرفت نسخه قبلی جی-۲۰ را زودتر از موعد مقرر و در سال ۲۰۱۷وارد خدمت کند، زیرا ایالات متحده در آن سال جنگنده مخفی چند منظوره «اف-۳۵» خود را در کره جنوبی و ژاپن مستقر کرد. این در حالی است که چین کماکان در حال ارتقا موتور این جنگنده است.

به باور تحلیلگران نظامی، چین نیاز دارد دستکم ۳۰۰ فروند جنگنده جی-۲۰ را برای مقابله با استقرار روز افزون جنگنده اف-۳۵ آمریکا در منطقه مستقر کند.

این نشریه در خاتمه به نمایش یک بالگرد جدید ترابری ساخت چین به نام «زی-۸» در رژه اخیر اشاره کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 4 =