سخنگوی دولت چین: ترور سلیمانی نمونه دیگری از تخریب بی رویه هنجارهای روابط بین الملل و یکی از جنایات جنگی توسط ایالات متحده است.

سخنگوی دولت چین: ترور سلیمانی نمونه دیگری از تخریب بی رویه هنجارهای روابط بین الملل و یکی از جنایات جنگی توسط ایالات متحده است.

در ۳ ژانویه ۲۰۲۲، وانگ ون بین، سخنگوی وزارت امور خارجه، ریاست یک کنفرانس مطبوعاتی را بر عهده داشت. خبرنگار روزنامه پیپر با طرح سوالاتی، بر اساس گزارش ها، مردم ایران در روز سوم به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی، فرمانده سابق تیپ شهر مقدس عراق که دو سال پیش در حمله تروریستی آمریکا جان باختند، تجمع کردند. نماینده ایران در سازمان ملل پیشتر گفته بود که اقدام آمریکا تروریسم دولتی است. رئیسی رئیس جمهور ایران گفت که افراد مسئول در آمریکا باید محاکمه شوند. نظر دولت چین چیست؟ وانگ ون بین، با بیان اینکه گزارش های مربوطه را مرور کرده ام گفت: ترور سلیمانی نمونه دیگری از تخریب بی رویه هنجارهای روابط بین الملل بر اساس منشور سازمان ملل توسط ایالات متحده و یکی از جنایات جنگی توسط ایالات متحده است. سوء استفاده از زور ایالات متحده می تواند قوانین بین المللی را زیر پا بگذارد، از تروریسم برای تثبیت نقاطی در کشورهای مستقل استفاده کند و صدها هزار انسان بی گناه را در سراسر جهان بکشد. ایالات متحده به دلیل اعمال غیرقانونی و وحشیانه از دید این افراد، دستوری را بر اساس بین المللی اتخاذ می کند. ایالات متحده بارها ادعا کرده است که می خواهد نظم بین المللی مبتنی بر قوانین را حفظ کند، اما واقعیت ها بارها نشان داده اند که آنچه ایالات متحده واقعاً به آن اهمیت می دهد تنها قوانینی است که نیازهای ایالات متحده را برآورده کرده و در خدمت منافع ایالات متحده باشد. آنچه ایالات متحده برای حفظ آن تلاش می کند تحکیم هژمونی آمریکا و برتر نگاه داشتن آمریکا بر جامعه بین المللی است. اما این نوع تخطی از قواعد و نظم حقوق بین الملل نه از سوی مردم کشورهای خاورمیانه پذیرفته خواهد شد و نه مردم همه کشورهای جهان آن را می پذیرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =