دیدار دکتر بروجردی با نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان آسیا و اقیانوسیه

دیدار رییس انجمن دوستی ایران و چین با نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان آسیا و اقیانوسیه

دکتر علاء الدین بروجردی در این دیدار با اشاره به سوابق خود در ارتباط با چین و سوابق فعالیت ۲۲ ساله انجمن دوستی ایران و چین و انتخاب ایشان به عنوان رییس انجمن اظهار داشت: زمینه گسترده همکاریها و فعالیت ایران و چین، از جمله امضای یادداشت تفاهم ۲۵ ساله بین دو کشور ایجاب میکند نهادهای مختلف ایرانی مرتبط با چین برای توسعه روابط در زمینه های مختلف همکاری و هم افزایی داشته باشند.
وی افزود: باتوجه به حضور بیش از ۲۵۰۰ دانشجوی ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای مختلف چین، لازم است از این ظرفیت عظیم در تحقق اهداف جمهوری اسلامی ایران استفاده بهینه شود. انجمن دوستی ایران و چین آمادگی دارد تا از دانشجویان علاقمند برای عضویت در کمیته های جوانان و علمی خود بهره مند شود.
انجمن آمادگی دارد با همکاری نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی آسیا و اقیانوسیه برای استفاده از فرصتهای علمی موجود در چین و جذب دانشجویان فارغ التحصیل برای بهره گیری از توان علمی آنها در ایران همکاری لازم را به عمل آورد و تلاش میکند حتی المقدور برخی از مشکلات انها را در مراکز و نهادهای ایرانی پیگیری نماید.
در این ملاقات، جناب حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای نظام زاده نیز ضمن تبریک انتخاب جناب آقای بروجردی به ریاست انجمن دوستی ایران و چین اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۲۵۰۰ دانشجوی ایرانی در چین تحصیل می کنند و انجمن اسلامی دانشجویان در این کشور فعالیتهای خوبی دارند. اگر چه در حال حاضر اغلب دانشجویان بخاطر ویروس کرونا در ایران به سر می برند، ولی مسئولان انجمن اسلامی دانشجویان با همکاری نهاد نمایندگی برای حل برخی از مشکلات اقامتی، پروازی، حمل اثاث و بار دانشجویانی که به ایران بازگشته اند، تلاش میکند.
وی اضافه نمود: تعدادی از دانشجویان رشته های پزشکی آمادگی دارند که برای ادامه تحصیل در دانشگاههای ایران، بویژه دانشگاه آزاد اسلامی به ایران برگردند. لذا باتوجه به مسئولیت جنابعالی در دانشگاه آزاد، میتوان در این زمینه نیز همکاری نمود.
همچنین قرار شد دکتر بروجردی در خصوص اعزام رایزن علمی به چین پیگیری لازم را به عمل آورد و دو طرف در برگزاری سمینارهای علمی و فعالیتهای آموزشی و فرهنگی همکاری کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =