دیدار رییس و اعضای هیات مدیره انجمن دوستی ایران و چین با سخنگوی وزارت امور خارجه

علاالدین بروجردی رییس انجمن دوستی ایران و چین به همراه تعدادی از اعضای هیات مدیره انجمن با سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند .
آقای بروجردی رییس انجمن دوستی ایران و چین در این دیدار که صبح چهارشنبه در محل وزارت امورخارجه انجام شد ، ضمن معرفی ساختار و اهداف انجمن دوستی ایران و چین ، نقش این انجمن را در پیشبرد اهداف دیپلماسی عمومی برشمرد .
وی تاکید کرد جایگاه انجمن دوستی ایران و چین در نزد انجمن دوستی چین با سایر ملل که ارگانی با نفوذ در دستگاه دیپلماسی چین است ، بسیار مهم و ویژه می باشد .
آقای بروجردی ضمن تشریح فعالیتهای دو دهه انجمن دوستی ایران و چین ، این انجمن را از بالهای دیپلماسی عمومی ایران در روابط با چین توصیف کرد و خاطرنشان کرد که با توجه به تخصص ، تجربه ، توانایی و‌سوابق اعضای انجمن ، آمادگی وجود دارد در دوران جدید به پیشبرد برنامه جامع راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین کمک کند .
آقای سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه و مسوول امور دیپلماسی عمومی نیز در این دیدار ، نقش انجمن های دوستی در دیپلماسی عمومی را مهم‌ و موثر خواند و انجمن دوستی ایران و چین را بلحاظ جایگاه روابط با چین در سیاست خارجی ایران با اهمیت دانست .
سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین فعالیت های انجمن دوستی ایران و چین را نمونه و ترازی در فعالیت سایر انجمن های دوستی ذکر کرد.
آقای خطیب زاده جایگاه روابط با چین در سیاست خارجی را ویژه ‌و اصیل ذکر کرد و خاطرنشان نمود که فرصت ها در توسعه روابط با چین وسیع است و انجمن دوستی ایران و چین با توجه به ظرفیتهای موجود و مدیریت جدید و برنامه ریزی بلند مدت می تواند در راستای دیپلماسی عمومی در زمینه پیشبرد روابط دوکشور نقش ایفا نماید.
در جریان این دیدار اعضای هیات مدیره انجمن دوستی گزارش هایی از فعالیت های انجمن دوستی طی سالهای گذشته ارایه کردند.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + بیست =