دیدار رییس انجمن دوستی ایران و چین با رییس کمیته امداد امام خمینی ( ره )

دیدار رییس انجمن دوستی ایران و چین با رییس کمیته امداد امام خمینی ( ره )

 

 

 

در این دیدار که روز دوشنبه در محل کمیته امداد و با حضور برخی از اعضای هیات مدیره انجمن و مسوولان کمیته امداد برگزار شد ، طرفین ظرفیت های همکاری را مورد بررسی قرار دادند .
علاالدین بروجردی در این دیدار انجمن دوستی ایران و چین را دارای جایگاه ویژه در مناسبات مردمی ایران و چین ذکر کرد و گفت که انجمن دوستی چین نیز نقش محوری در دیپلماسی عمومی چین دارد .
وی چین را پدیده قرن حاضر که تکنولوژی‌های روز جهان را دراختیار دارد ، دانست و امضای تفاهمنامه برنامه جامع راهبردی همکاری ۲۵ ساله ایران و چین را نیز بستری مناسب و آماده برای همکاری دو کشور ذکر کرد .
رییس کمیته امداد امام خمینی ( ره ) نیز در این دیدار نقش انجمن دوستی ایران و چین به عنوان سازمان مردم نهاد میان دو کشور برای ارتباط با نهادهای مردمی و سازمانهای خیریه چین را بسیار کارساز عنوان کرد و گردآوری اطلاعات و انتقال تجربیات سازمانهای خیریه چین را برای کمیته امداد مفید خواند .
مرتضی بختیاری اشتغال خانگی را از عوامل مهم حل مشکل اشتغال در چین ذکر کرد و گفت با توجه به اینکه درصد بالایی از سرپرست خانواده ها در ایران را خانمها تشکیل می دهند ، لذا انتقال تجربیات چین به ایران در این زمینه نیز مورد توجه کمیته امداد است .
در پایان این دیدار تفاهمنامه همکاری مشترک میان کمیته امداد امام خمبنی ( ره ) و انجمن دوستی ایران و چین توسط علاالدین بروجردی و مرتضی بختیاری امضا شد .
تبادل اطلاعات و تجربیات در بکارگیری ظرفیت های نخبگان علمی ، فرهنگی ، اجتماعی و خیرین حقیقی و حقوقی ، اجرای پروژه های مشترک در جهت توانمندی سازی فرهنگی و مهارتی محرومین ، برگزاری همایش های مشترک ، استفاده از ظرفیت های خیرین ایرانی و خارجی از جمله مفاد این تفاهمنامه است.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + چهارده =