دیدار رییس انجمن دوستی ایران و چین با معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه

علاءالدین بروجردی؛ رییس انجمن دوستی ایران و چین با مهدی صفری؛ معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و مذاکره کرد.

در این دیدار که روز پنجشنبه ۲۷ آبان، در محل وزارت امورخارجه انجام گرفت، رییس انجمن دوستی ایران و چین بر جایگاه و نقش انجمن در روابط میان دو کشور در چارچوب دیپلماسی عمومی را بر شمرد.
علاءالدین بروجردی همچنین با توجه به جایگاه و اهمیت انجمن دوستی چین با کشورهای خارجی در دولت چین و روابط مستحکم با انجمن دوستی ایران تاکید کرد که این انجمن آمادگی دارد با کمک دستگاه دیپلماسی برای پیشبرد برنامه جامع راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین در زمینه های علمی ، فرهنگی و دانشگاهی همکاری کند.

دکتر مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه انجمن دوستی ایران و چین انتخاب آقای بروجردی به ریاست انجمن را با توجه به سابقه حضور ایشان در چین و شناخت این کشور را بسیار مهم دانست و انجمن دوستی انجمن ایران و چین را فعال ترین انجمن دوستی ایران دانست.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه که سابقه سفارت ایران در چین را در کارنامه خود دارد ، نقش انجمن دوستی چین در دیپلماسی عمومی این کشور را بسیار موثر ذکر کرد و تاکید نمود که انجمن های دوستی ایران و چین با همکاری انجمن دوستی چین با ایران می توانند در چارچوب همکاریهای مردمی در همه زمینه ها نقش ایفا کنند و دستگاه دیپلماسی نیز انجمن دوستی را حمایت می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 9 =