هفتمین سمینار بین‌المللی ایران‌شناسی در دانشگاه پکن برگزار شد

هفتمین سمینار بین‌المللی ایران‌شناسی در دانشگاه پکن برگزار شد

 

 

 

هفتمین سمینار بین المللی دو روزه ایران‌شناسی روزهای ۱ و ۲ آبان به ابتکار مرکز پژوهش‌های فرهنگ ایران با همکاری مرکز پژوهش‌ ادبیات شرقی در دانشگاه پکن گشایش یافت.

معاون دانشگاه پکن، مدیرکل همکاری های علمی و دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین و جمعی از استادان، محققان، اندیشمندان چین و ایران و دانشجویان دانشگاه پکن در این سمینار حضور یافتند.

هدف از برگزاری این سمینار، ضرورت تبادل هیات های علمی در حوزه ایران‌شناسی، تلاش برای ارتقای فعالیت محققان چینی درباره ایران و ایجاد فرصت های بیشتر در زمینه مطالعات و تحقیقات درباره ایران برای محققان و ایران شناسان چینی اعلام شده است.

 

 

«وانگ بو» معاون دانشگاه پکن در مراسم افتتاحیه این سمینار با استقبال گرم از مقامات و دانشمندان ایرانی و مهمانان حاضر در این نشست اعلام کرد: دوستی بین چین و ایران دارای سابقه طولانی است. بیش از دو هزار سال است که جاده ابریشم مردم چین و ایران را به هم پیوند داده است. امسال مصادف است با پنجاهمین سالگرد برقراری روابط رسمی چین و ایران و روابط دو کشور وارد مرحله جدیدی شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که مرکز ایران‌شناسی دانشگاه پکن در گسترش همکاری و تبادلات دانشگاهی بین دو کشور نقش هدایت کننده ایفا کند.

 

«شی گوانگ» رئیس مرکز پژوهش‌های فرهنگ ایران و استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه پکن طی سخنانی به پیشرفت های صورت گرفته در حوزه آموزش زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه پکن در چند دهه گذشته و نقش برجسته مرکز پژوهش‌های فرهنگ ایران در پژوهش و تبادلات فرهنگی و دانشگاهی بین دو کشور اشاره و تأکید کرد که برگزاری هفتمین سمینار بین المللی ایران‌شناسی به گسترش تبادلات و همکاری فرهنگی و دانشگاهی دو کشور یاری خواهد کرد.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 12 =