ایران در مدرسه‌ چینی ها

ایران در مدرسه‌ چینی ها

( به مناسبت روز جهانی کودک نمایش ایران)

 

 

حسین خلیفی کیوی، فعال گردشگری و فرهنگی در چین، به عنوان تهیه‌کننده این فیلم‌ها با اشاره به نمایش فیلم‌هایی از تاریخ و جاذبه‌های گردشگری ایران در مدرسه‌ای با ٢٠٠ نفر جمعیت که به منظور آشنایی با فرهنگ ایران در مناسبت روز کودک انجام شد.

به ایسنا گفت: ما برای معرفی هر چه بیشتر ایران در عرصه‌های مختلف فرهنگی و گردشگری باید از هر فرصتی استفاده کرده و در قالب‌های مختلف کشور عزیزمان ایران را به همه جهانیان بشناسانیم.
او افزود: در کتاب‌های چینی‌ها درباره تاریخ کشور‌ها مخصوصا ایران اشاره‌های زیادی شده است. در این کتاب‌ها معمولا ایران را با سرزمین پارسی می‌شناسند.

برگزاری کارگاه‌های این‌چنینی برای معرفی ایران می‌تواند علاوه‌بر تمدن و فرهنگ چندهزارساله پارسی، ایران مدرن را نیز به دانش‌آموزان نشان دهد.
سازمان ملل متحد ٢٠ نوامبر را روز جهانی کودک نامیده، اما در تقویم بسیاری از کشور‌ها اول ژوئن به عنوان روز کودک ثبت شده است.
افشین الهی، معلم ایرانی با استفاده از فرصت روز کودک در چین، به نمایش این فیلم‌ها در مدرسه‌ای در شهر خانگو استان جی جیانگ چین اقدام کرد و درباره آن گفت: اتفاق مثبتی بود، در حدود ٢٠٠ نفر در مجموع کلاس‌هایی که این فیلم نمایش داده شد، حضور داشتند.
او درباره بازتاب نمایش این فیلم‌ها در مدرسه‌ای چینی اظهار کرد: طبق صحبت با مسؤولان مدرسه، فیلم و فایل‌هایی مربوط به تاریخ و گردشگری ایران از طریق کنسولگری ایران می‌تواند در اختیار معلمان تاریخ و جغرافیا قرار بگیرد تا در سرفصل‌های درسی از آن‌ها استفاده و حتی تدریس کنند.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + سه =