گزارش برگزاری نشست هم اندیشی اعضای انجمن دوستی ایران و چین با حضور رئیس، اعضای هیات مدیره و روسای کمیته ها

گزارش برگزاری نشست هم اندیشی اعضای انجمن دوستی ایران و چین با حضور رئیس، اعضای هیات مدیره و روسای کمیته ها

این نشست بصورت مجازی روز یکشنبه ۱۸ آبان ماه ۹۸ و با حضور بیش از ۳۰ نفر از اعضا در اسکای روم برگزار گردید.

جلسه در ساعت ۱۸:۱۰ با قرائت قرآن کریم و سرود جمهوری اسلامی شروع شد. ابتدا آقای جعفری دبیر محترم انجمن بعنوان مدیر نشست سین برنامه را اعلام نمود.سپس آقای مهندس محمدی ریاست محترم انجمن ضمن عرض خوش آمد به اعضای محترم، از تاریخچه انجمن، هدف آن و فعالیتهای نجام شده در مدت ۲۰ سال تاسیس و برگزاری همایش های لسالانه با انجمن دوستی چین و ایران و همچنین برگزاری دو همایش پیرامون تجارت و گردشگری توضیحاتی ارائه نموده و در پایان از اعضا دعوت به همکاری و تلاش برای مشارکت بیشتر با انجمن را خواستار شد.

در ادامه دکتر مصطفی محمدی، رئیس کمیته جوانان و عضو هیات مدیره انجمن، گزارشی از کمکهای انسان دوستانه سازمانهای مردم نهاد به چین در موج اول کرونا در چین و فعالیت های انجمن در این خصوص و هماهنگی های انجام شده برای دریافت کمک ها و ملزومات و مواد بهداشتی از انجمن ها و شرکتهای چینی برای ایران ارا ئه نمود. سپس آقای دکتر نادی، رئیس کمیته علمی فنی و عضو هیات مدیره انجمن، در مور ارتباطات علمی بین دانشگاه های ایران و چین  سخنانی ایراد نمود.

در ادامه آقای دکتر الهامی، استاد دانشگاه و عضو هیات مدیره انجمن، توضیحاتی در مورد کم و کیف قرارداد ۲۵ ساله همکاری های جامع ایران و چین ارائه نمود. ایشان ابتدا مختصری از تاریخچه این پیش نویس قرارداد بیان داشته سپس به مفاد و محتوای آن پرداخته  و ابهامات مطرح شده پیرامون آن در رسانه های خارجی را تشریح نموده که غالبا تبلیغات منفی بوده و با رعایت مصالح کشور می توان به یک قرارداد برد- برد رسید. پس از آن در خصوص روند صدور کارت عضویت و ثبت نام اعضای انجمن و معرفی تارگاه انجمن توضیحاتی به اعضا ارائه گردید.

در پایان، آقای جعفری، رئیس کمیته اجتماعی ارتباطات و عضو هیات مدیره، در خصوص خبرنامه انجمن و کانال اعضای انجمن در ایتا برای اعضا توضیحاتی ارائه نمود. در پایان به سوالات چند تن از اعضا پاسخ داده شد.

 جلسه نشست راس ساعت ۲۰ بپایان رسید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پانزده =